31.03.2020SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W RAMACH DKK DLA DZIECI

andrzejki1_t2.jpg
Biblioteka to nie tylko książki – to przede wszystkim możliwość wspaniałego spędzenia czasu w gronie fantastycznych i życzliwych osób. Doskonale o tym wiedzą członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, którzy bibliotekę odwiedzają w każdej wolnej chwili. Dla Klubowiczów spotkania raz w miesiącu to stanowczo za mało! W związku z tym postanowiliśmy zaszaleć i zorganizować Klubowe Spotkanie Andrzejkowe.

1 grudnia 2017 roku o godzinie 18:30 młodzi miłośnicy książek zgromadzili się w bibliotece, by poznać tradycyjne wróżby i zwyczaje związane z Andrzejkami. Nie obyło się oczywiście bez strrrrasznej (choć całkiem miłej) wiedźmy, która z powodu braku paliwa w miotle postanowiła nam towarzyszyć, a przy okazji również powróżyć. Były więc magiczne kubeczki z tajemniczą zawartością, rzucanie obierką z jabłka przez lewe ramię oraz przyszpilanie imienia ukochanej osoby. Iście sportowe emocje towarzyszyły nam podczas wyścigu butów – ogromna przestrzeń sali bibliotecznej sprawiła, że rozgrzał nas nie tylko duch rywalizacji, ale i samo bieganie z butami. Klubowicze dowiedzieli się co nieco o swojej najbliższej przyszłości – wiemy już, kto będzie sławny, szczęśliwy, bogaty, a kto jako pierwszy się zakocha. Punktem budzącym największą euforię było lanie wosku i odgadywanie otrzymanych kształtów i ich znaczenia.

Wieczór minął nam na rewelacyjnej zabawie, pełnej śmiechu, żartów i wygłupów. Podczas gdy Klubowicze wraz z wiedźmą odczytywali karty przyszłości, rodzice oddawali się relaksowi w Kinie za Rogiem, gdzie przy kawie i domowych wypiekach zaśmiewali się z niep­rawd­opod­obny­ch przygód Babci Gandzi.

andrzejki1_t2.jpg andrzejki1_t2