31.03.2020TAJEMNICE I LAPBOOKI CZYLI DKK DLA DZIECI

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci i kolejne niesłychane zagadki do rozwiązania!

23 lutego 2018 roku rozmawialiśmy o książce M. Widmarka i H. Willis pt. „Tajemnica biblioteki”. Wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat większych i mniejszych grzeszków popełnianych przez użytkowników bibliotek. Zastanawialiśmy się również, czy istnieje niezawodny sposób na kradzież książek z biblioteki. Wniosek był oczywisty – po co kraść, skoro można wypożyczyć?

Po pierwszych lapbookowych szaleństwach w styczniu doszliśmy do wniosku, że jest to metoda pozwalająca w ciekawy i skuteczny sposób omówić dany temat. W związku z powyższym również tym razem członkowie DKK stworzyli dla siebie nawzajem lapbooki, a podczas spotkania wspólnie rozwiązywaliśmy łamigłówki i odpowiadaliśmy na pytania dotyczące książki oraz "tematyki dete­ktyw­isty­czne­j".
tajbib1.jpg
Kolejne spotkanie odbędzie się 23 marca 2018 r. o godz. 14:00. Będziemy omawiać książkę Alana Silberberga pt. „Milo. Odklejone po(d)pisy”.

tajbib1.jpg tajbib1