31.03.2020PRACOWITE FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE

fezim1_t2.jpg

Zimowa przerwa w nauce to dla dzieci czas na odpoczynek, zabawę i rozwijanie pasji. A gdzie można twórczo i aktywnie spędzić czas? W bibliotece – oczywiście!

Przez całe ferie zimowe w bibliotece organizowane były zajęcia tematyczne dla najmłodszych. W naszej ofercie znalazły się bajkowe seanse w Kinie za Rogiem, warsztaty taneczno-ruchowe oraz warsztaty plastyczne. Zajęcia organizowane były w bibliotece głównej oraz w filii bibliotecznej w Ćwikowie.

Spotkania taneczno-ruchowe prowadziła Agnieszka Herduś, wykwalifikowana trenerka, która udowodniła, że aktywność fizyczna może być świetną zabawą. Dzieci miały okazję poznać proste układy choreograficzne, a także ćwiczenia taneczne i ruchowe, którym towarzyszyły wesołe melodie i mnóstwo śmiechu.

Warsztaty plastyczne jak co roku związane były z tematyką wielkanocną, a poprowadziła je malarka ludowa z Zalipia, Helena Lelek. Dzieci odświeżyły wiedzę na temat zwyczajów wielkanocnych, a także poznały podstawowe techniki i pojęcia dotyczące malarstwa zalipiańskiego.

Z kolei Kino za Rogiem w Oleśnie przygotowało dla dzieci aż 6 bajkowych seansów. Dla najbardziej wytrwałych widzów przewidziano nagrodę w postaci wyjątkowego spotkania z fotografem. Dzieci poznały ciekawą technikę fotograficzną, jaką jest malowanie światłem. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się na czym polega Light painting, a następnie spróbowali swoich sił i rozwijali wyobraźnię malując światłem latarki oraz zimnych ogni.

Oprócz spotkań filmowych, tanecznych i plastycznych, dzieci chętnie odwiedzały również kącik multimedialny, kącik malucha, czytelnię komputerową i oczywiście wypożyczalnię.

Biblioteka cieszyła się także zain­tere­sowa­niem­ grup zorganizowanych. W ciągu dwóch tygodni mieliśmy przyjemność gościć aż 11 grup, które skorzystały z naszej bogatej oferty, w tym z seansów w Kinie za Rogiem oraz z możliwości gry na torach bowlingowych Kręgielni Azyl Olesno.

fezim1_t2.jpg fezim1_t2