01.04.2020BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA - WIELKANOCNE ZWYCZAJE

Kolejne spotkanie naszych najmłodszych czytelników, czyli Biblioteki Małego Człowieka odbyło się 21 marca 2018 roku. Tym razem oprócz wspólnego czytania książeczek oraz swobodnych zabaw ruchowych tworzyliśmy pisanki. Okazało się, że śmiecenie i darcie papieru może być bardzo użyteczne. Zadaniem maluchów było porwanie kolorowej bibuły w drobne kawałeczki. Następnie trzeba było zebrać barwne "śmieciuchy" do foliowych woreczków, wrzucić do nich ugotowane na twardo jajka w skorupkach i dolać odrobinę wody. Później wystarczyło dokładnie otulić jajka mokrymi bibułkami i śliczne wielobarwne pisanki gotowe. Bardzo kreatywne, przyjemne i dziecinnie proste!

Na kolejne spotkanie zapraszamy 4 kwietnia 2018 roku o godz. 16:30. Prosimy zabrać ze sobą rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych oraz drobne kamyki lub ziarna (np. groch, ryż). Będziemy robić grzechotki i sprawdzimy swój talent muzyczny :)😊
3bmc1.jpg

3bmc1.jpg 3bmc1