01.04.2020PIKNIK RODZINNY W OLEŚNIE - KOLEJNY PROJEKT ZREALIZOWANY PRZEZ SAMYCH SWOICH

Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie znane jest z tego, że aktywnie pracuje na rzecz środowiska lokalnego. Planując swoje działania, kieruje się w pierwszej kolejności potrzebami zgłaszanymi przez mieszkańców. Jednym z takich postulatów w ostatnim czasie była organizacja Pikniku Rodzinnego w Oleśnie, który oprócz integracji, aktywizacji oraz zago­spod­arow­ania­ wolnego czasu rodzinom, będzie wzbogacony o treści edukacyjne.
piknikss1.jpg
Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez społeczność, „Sami Swoi” podjęli się organizacji Pikniku Rodzinnego w Oleśnie. Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie wspó­łfin­anso­wany­ był ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wsparcie na realizację operacji uzyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia” w ramach LSR (Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność).

Piknik Rodzinny odbył się 12 maja 2018 roku przed siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Podczas uroczystego rozpoczęcia pikniku Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie Halina Dojka dokonała krótkiego podsumowania zrealizowanego projektu. Z kolei Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec pogratulowali organizatorom wspaniałej inicjatywy oraz życzyli zgromadzonym gościom doskonałej zabawy.

Program Pikniku Rodzinnego w Oleśnie obejmował wiele atrakcji dla całych rodzin:
- Interaktywny spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Cisza” w wykonaniu aktorów Teatru Moralitet z Krakowa. Przedstawienie poruszało problemy ochrony środowiska, a zwłaszcza konieczność ograniczania ilości odpadów oraz ich właściwego składowania i przetwarzania, utrzymanie porządku. Dzięki edukacyjnej i interaktywnej formie, spektakl zapewnił aktywny udział dzieci i umożliwił nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu.

• występ kabaretowy pt. „To i owo w groszki” w wykonaniu członków Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie. Grupa „całkiem młodych wariatów” po raz kolejny udowodniła, że w każdym wieku można rozwijać swoje pasje, a życie na emeryturze może być piękne, barwne i pełne niespodzianek. Zabawne skecze, cięte dialogi, zjadliwe anegdoty, dystans do codziennych problemów i absurdów, a przede wszystkim wspaniała zabawa to właśnie to, co Sami Swoi potrafią najlepiej.

• koncert Gwiazdy Wieczoru – Paweł Gołecki z zespołem. Char­akte­ryst­yczn­y, ciepły głos Pawła Gołeckiego, profesjonalni, niezwykle charyzmatyczni muzycy w zespole oraz energia i optymizm od nich promieniujące sprawiły, że publiczność nie była w stanie po prostu siedzieć i słuchać. Już pierwsze dźwięki porwały wiele osób do tańca, zabawy i wspólnego śpiewu. Prośbom o „bis” nie było końca, zaś Paweł Gołecki z zespołem obiecali, że na pewno niebawem wrócą do Olesna.

Ponadto przez cały czas trwania Pikniku na najmłodszych czekał bajecznie kolorowy dmuchany plac zabaw z zamkiem i zjeżdżalnią. Niezwykłym zain­tere­sowa­niem­ cieszyło się również stoisko oferujące dzieciom malowanie twarzy przez profesjonalną animatorkę.

piknikss1.jpg piknikss1