01.04.2020BIBLIOTEKA NOCĄ... - I NOC BIBLIOTEK W OLEŚNIE

noc1.jpg
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie po raz pierwszy przyłączyła się do Akcji Noc Bibliotek, zatem nocne spotkanie 9 czerwca 2018 r. było wielką próbą.
Dla grupy 23 śmiałków, którzy wzięli udział w Akcji przygotowano szereg atrakcji. Pierwszym punktem było głośne czytanie polskiej poezji. Dominowały utwory o tematyce romantycznej, jednak nie zabrakło również wierszy o wydźwięku patriotycznym. Uraczeni dawką wspaniałej liryki przeszliśmy do kolejnego punktu, czyli biało-czerwonej sesji fotograficznej. Ogromną porcję radości i pozytywnej energii dała wszystkim towarzyska gra literacka. Dzięki cytatom przygotowanym przez Organizatora Akcji, flirt z literaturą pozwolił zintegrować się ze sobą, a także przybliżył nieznane dotąd teksty. Nie mniej uśmiechu wywołało szalone literackie karaoke. Najodważniejsi mogli wyjść na scenę i w pojedynkę lub grupowo zaśpiewać wybrane przez siebie utwory. Na zakończenie spotkania w Kinie za Rogiem działającym przy bibliotece odbyła się projekcja filmu pt. "Tarapaty".

noc1.jpg noc1