02.04.2020ZAKUP NOWOŚCI W 2018 ROKU

Przez cały miniony rok Gminna Bibliotek Publiczna w Oleśnie systematycznie wzbogacała swój księgozbiór. Dokonując zakupu książek zawsze uwzględniamy przede wszystkim potrzeby naszych Czytelników i Użytkowników, a także nowości wydawnicze z zakresu beletrystyki, jak również literatury nieb­elet­ryst­yczn­ej. Nie zapominamy także o najmłodszych Czytelnikach i wciąż wzbogacamy nasz Kącik Malucha o książki dla dzieci wartościowe zarówno ze względu na walory dydaktyczne, jak i estetyczne.

W 2018 roku, podobnie jak w latach poprzednich, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Tym razem ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono 278 egzemplarzy nowości wydawniczych za kwotę 7 040,00 zł. Księgozbiór placówki został wzbogacony o 248 tytułów dla dorosłych, z czego 166 egz. to literatura naukowa i popu­larn­onau­kowa­, a 82 egz. to literatura piękna polska i zagraniczna. Dla dzieci i młodzieży zakupiono 30 egz. z zakresu literatury pięknej i popu­larn­onau­kowe­j.
niusy2.jpg

niusy2.jpg niusy2