02.04.2020"PROFESJA ŻOŁNIERZA I POLICJANTA" - SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSTAWICIELAMI SŁUŻB MUNDUROWYCH

12 lutego 2019 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Oleśnie spotkali się z prze­dsta­wici­elam­i Wojska Polskiego i Policji. Temat spotkania to „Profesja żołnierza i policjanta, meandry tych zawodów i ich charakterystyka”, zaś jego celem było przybliżenie społeczeństwu, a w głównej mierze młodzieży, specyfiki codziennej służby mundurowych.

Zaproszeni goście: Płk. Edmund Tyszka Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Zarządu Rejonowego w Tarnowie, Kpt. Zbigniew Babiuch Sekretarz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Zarządu Rejonowego w Tarnowie oraz Kom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w niezwykle ciekawy i barwny sposób przybliżyli młodzieży swoją pracę, która jest bardziej misją niż zawodem. Uczestnicy spotkania poznali m.in. strukturę organizacyjną wojska oraz policji, szkoły, które kształcą w tych kierunkach, zasady służby i wiele innych interesujących wątków, w tym osobistych wspomnień zaproszonych gości.

Inicjatorem i głównym organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, a wspó­łorg­aniz­ator­ami Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Zarząd Rejonowy w Tarnowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.

mundurowi1.jpg

mundurowi1.jpg mundurowi1