02.04.2020"AKCJA KREDKA" ZAKOŃCZONA OGROMNYM SUKCESEM!

Przeprowadzona jesienią minionego roku przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie „Akcja Kredka”, czyli wielka akcja zbierania zabawek i artykułów papierniczych dla dzieci z Papui-Nowej Gwinei zakończyła się ogromnym sukcesem! Celem przedsięwzięcia było wsparcie naszego rodaka Ojca Ryszarda Wajdy i pomoc w wyposażeniu przedszkoli, które misjonarz otwiera i prowadzi w swojej parafii.

Zaangażowanie mieszkańców Gminy Olesno we wszystkie etapy akcji okazało się niesamowite. Ogrom zgromadzonych zabawek, przyborów szkolnych oraz artykułów papierniczych przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo szybko okazało się, że gadżety tak chętnie przynoszone przez ofiarodawców z pewnością nie zmieszczą się w przygotowanym wcześniej kartonie. Ostatecznie zapełniono 15 pudeł o wadze do 25 kilogramów! Wtedy pojawił się nowy problem – skąd wziąć fundusze na wysyłkę paczek? I znów z pomocą przyszli cudowni ludzie o wielkich sercach! Dzięki dobrej woli i hojności osób indywidualnych oraz firm, szybko udało się zgromadzić potrzebną kwotę i nadać tę ogromną przesyłkę. Paczki wysłane zostały w listopadzie ubiegłego roku, a na początku lutego wszystkie bezpiecznie dotarły już do Ojca Ryszarda, który z wielką wdzięcznością dziękuje każdemu darczyńcy za bezinteresowną pomoc i wsparcie jego starań, by umilić życie maluchów z Papui-Nowej Gwinei.

My również dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do "Akcji Kredka". Lista ofiarodawców jest naprawdę imponująca. Artykuły papiernicze oraz zabawki przekazywały osoby indywidualne, a także grupy zorganizowane, w tym uczniowie szkół z terenu gminy. Nierzadko przychodziły do nas nawet maluchy, które dzielnie rozstawały się ze swoimi ulubionymi zabawkami, chcąc oddać je innym, bardziej potrzebującym dzieciom.
Nasze przedsięwzięcie udało się szczęśliwie sfinalizować dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez firmy oraz osoby prywatne:
- Agnieszka i Piotr Kaczmarczyk Firma Eljot Nature-Pit Metal z Niwek;
- Mariusz Zych, Marek Nowak, Sławomir Pasielak, Leszek Nowak Firma LEMAR FHU z Dąbrowy Tarnowskiej;
- Dagmara i Jarosław Bogumił Firma ERICOM z Olesna;
- Bogusław Knaga Firma Aldik z Olesna;
- Anna i Ryszard Dorosz z Olesna;
- Edyta i Mariusz Jurczyk z Olesna;
- Zygmunt Oleś ze Swarzowa;
- Rodzina Państwa Pasielaków z Oleśnicy;
- Krystyna i Jerzy Wajda z Oleśnicy;
- Barbara i Kazimierz Wójcik z Dąbrówki Gorzyckiej;
- Agata i Maciej Wrona z Olesna;
- członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie;
- członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie.

Jesteśmy pełni szczerej wdzięczności wobec każdego, kto w jakikolwiek sposób wsparł „Akcję Kredka”. Mamy nadzieję, że nasze wspólne starania przyniosą radość maluchom z odległej Papui-Nowej Gwinei.

akcjakredka1.jpg

akcjakredka1.jpg akcjakredka1