02.04.2020AKCJA DOROŚLI CZYTAJĄ DZIECIOM

dczd0.jpg

Kolejna odsłona Akcji Dorośli Czytają Dzieciom za nami. Ta coroczne wydarzenie, organizowane od 2013 roku, ma na celu rozwijanie zamiłowania do literatury, książki i czytelnictwa oraz kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Gminy Olesno właściwego systemu wartości. Czytanie rozwija wyobraźnię, uwrażliwia dusze, kształtuje charakter, wpływa na zdolność kreatywnego myślenia i pięknego mówienia, pozwala na odkrywanie tajemnic przeszłości oraz dostarcza wielu wzruszeń dlatego ważne jest, aby już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do obcowania z książką.
W tym roku zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie czytelnicze, które odbyło się 15 maja 2019r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie przyjęli:
- Ks. Komandor Bogusław Wrona oraz przedstawiciele:
Placówki Straży Granicznej w Tarnowie
- mjr Magdalena Konarska
- chor. sztab Piotr Kopacz
Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej
- asp. Ewelina Fiszbain
- mł. asp. Marek Sołtys
- asp. sztab. Piotr Motyka
- asp. Dariusz Giża
Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej
- kpt. Rafał Urban
Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie
- st. bryg. w stanie spoczynku Adam Rzemiński
- Czesław Mosio
- Paweł Kiwior
Pogotowia Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej
- Anna Niemstak
- Klaudiusz Siwak
Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska, Leśnictwo Podborze
- Wojciech Szczebak.
oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

Zaproszeni goście zaprezentowali wybrane przez siebie utwory polskich autorów oraz pokrótce opowiedzieli o wykonywanym przez siebie zawodzie. Zachęcali też dzieci do sięgania po lekturę i przekonywali, że czytanie jest ważnym elementem naszego życia. Chętnie także odpowiadali na licznie zadawane przez publiczność pytania. Jak co roku dodatkową atrakcją była prezentacja sprzętu i wyposażenia używanego na co dzień przez straż graniczną, policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe. Dużą atrakcją w tym roku była wizyta psa policyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie wpisane było w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pn. # biblioteka.

dczd0.jpg dczd0