07.04.2020Propozycje na czas kwarantanny

Szanowni czytelnicy i użytkownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie,
biblioteki robią co mogą by pomóc Państwu przetrwać trudny czas kwarantanny i oderwać Państwa myśli od smutnych wiadomości. Pozostańcie Państwo w domu i skorzystajcie z najnowszych ofert przygotowanych przez bibliotekarzy.

Wszystkich, którzy chętnie korzystali z organizowanych u nas spotkań autorskich na swoją stronę internetową zaprosił Empik
news.empik.com

zostan-w-domu-czytaj-ksiazki_Lustro-Biblioteki.jpg

do Ula z książkami można udać się każdego dnia by odbyć codzienne przeciwwirusowe spotkanie literackie www.facebook.com
Z odsieczą bibliotekom, w których wyczerpał się marcowy zapas, przyszła platforma Legimi, która w czasie epidemii oferuje możliwość z korzystania bezpłatnych kodów dostępu do ebooków przez 30 dni www.legimi.pl.

Różnorakie oferty biblioteczne znajdą Państwo na lust­robi­blio­teki­.pl oraz swiatbibliotek.pl korzystając ze strony można wziąć udział w zajęciach bibliotecznych dla dzieci, posłuchać książek w interpretacji bibliotekarzy zwiedzić zakątki bibliotek niedostępne dla czytelników, można także skorzystać z listy dostępu do bibliotek krajowych i zagranicznych , które oferują zbiory on-line. Biblioteki cyfrowe dostępne są nawet w czasach epidemii.
Wszystkie dzieci i młodzież zachęcamy także do korzystania z bezpłatnej oferty platformy wolnelektury.pl. Wszystkich Państwa a zwłaszcza studentów i uczniów szkół pona­dpod­staw­owyc­h zachęcamy do korzystania z kodów dostępu do platformy IBUK Libra, które na życzenie wyślemy mailem lub podamy telefonicznie.

Dla najmłodszych specjalną ofertę przygotowało wydawnictwo Greg, które w związku z panującym obecnie zagrożeniem ogłosiło: „zdecydowaliśmy się udostępnić za darmo e-book ze zbiorem opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów. Utwory pochodzą z wydawanych przez nas książek przeznaczonych dla najmłodszych. Polecamy do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epid­emio­logi­czne­go - z jednej strony to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu; z drugiej - metoda przekazania najmłodszym ważnych treści na temat higieny i zdrowia. Pobierz bezpłatnie e-book Wirusowy alarm”.

Bibliotekarze w Mogilnie na bieżąco kupują nowe książki, zachęcamy do składania propozycji zakupów na adres dzia­lgro­madz­enia­@gmail.com lub dzia­lgro­madz­enia­@mbp.mogilno.pl. Książki zamówione przez Państwa będą rezerwowane dla osoby zamawiającej więc prosimy o padanie imienia i nazwiska i ewentualnie numeru karty bibliotecznej. Warunkiem zakupienia książki jest jej dostępność w hurtowni zaopatrującej naszą placówkę.

Zostańcie Państwo w domu, życzymy zdrowia i wytrwałości Bibliotekarze