08.04.2020"Z bibliotecznych kronik ..." - wystawa online

Wystawa „Z bibliotecznych kronik…” Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej prezentującej działalność naszej biblioteki od czasów powojennych. Dzięki pieczołowicie prowadzonym od l. 40. XX w. kronikom, będących w zasobach biblioteki poznać możemy poprzednie siedziby naszej instytucji, jej pracowników oraz wydarzenia organizowane przez bibliotekę lub mające miejsce w jej murach. Zgromadzone w kronikach fotografie dokumentują codzienną pracę instytucji, przypominają o znanych osobach ze świata kultury, literatury, które odwiedzały Łowicz. Ukazują zaangażowanie biblioteki w życie miasta i regionu. Wystawa prezentuje wybrane fotografie powstałe od l. 40. XX w do pocz. l. 90. XX w. Mamy nadzieję, iż wkrótce wystawę będzie można oglądać w postaci planszowej w siedzibie biblioteki w Al. Sienkiewicza. Autorem opracowania graficznego jest Jacek Rutkowski.
Wystawa online

7.jpg 7