08.04.2020Projekt „Z gwarą za pan brat!”

Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka jest partnerem projektu „Z GWARĄ ZA PAN BRAT! – działania promujące dialekt łowicki”, realizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury.
Projekt jest wspó­łfin­anso­wany­ przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”. Obejmuje edukację regionalną oraz popularyzację materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łowickiego. Trwać będzie od kwietnia do października 2020 r., obejmuje:
- opracowanie i wydanie łowickich fiszek gwarowych
- organizację otwartego konkursu „ Mistrz Mowy Księżackiej”
- warsztaty gwarowe dla dzieci w wieku 11-15 lat z łowickich szkół podstawowych.

Do realizacji projektu organizatorzy zaprosili Annę Staniszewską, Barbarę Frątczak, Joannę Bolimowską, dr Karolinę Rutkowską i Jacka Rutkowskiego. Koordynatorami działań są Marzena Kozanecka-Zwierz i Maciej Malangiewicz.

baner_do_fiszek.jpg

baner_do_fiszek.jpg baner_do_fiszek