16.04.2020Bloomsbury - dostęp testowy

Zapraszamy do skorzystania z dostępu do wybranych zasobów online wydawnictwa Bloomsbury.

Bloomsbury Food Library umożliwia przeglądanie między innymi materiałów referencyjnych, takich jak Ken Albala's Food Cultures of the World Encyclopedia oraz Cambridge World History of Food. Poprzez wykorzystanie linii czasu Food History timelinei, pozwala na zrozumienie kontekstu i zrozumieć społeczną, kulturową i polityczną historię żywności. Baza pozwala na przeszukiwanie i segregowanie treści według: tematu, miejsca, okresu lub dyscypliny.

Bloomsbury Popular Music udostępnia artykuły ze wszystkich tomów Encyclopedia of Popular Music of the World, 33 1/3 and 33 1/3 Global series, a także do serii książek naukowych Bloomsbury - obejmujących globalną muzykę popularną, celem wspierania różnorodnych potrzeb badawczych. Baza wspomaga zrozumienie kontekstu poprzez wykorzystanie ilustrowanej osi czasu, na której można umieścić albumy i artystów w kulturze i historii swoich czasów. Umożliwia przeglądanie treści według regionów, okresów, tematów, gatunków lub artystów i ich twórczością - za pomocą interaktywnej mapy świata lub zaawansowanych narzędzi wyszukiwania ułatwiających nawigację.

Bloomsbury Architecture Library pozwala na przeglądanie treści z ponad 5 500 lat historii architektury w 21 edycji Sir Banister Fletcher's Global History of Architecture. Umożliwia zapoznanie się z danymi dotyczącymi budynku, jego lokalizacji, datach, architektach/projektantach, typie budynku i wielu innych. Baza pozwala obejrzeć światową architekturę za pośrednictwem interaktywnej mapy świata.

Dostęp testowy jest aktywny do 31 maja 2020 r.

Zapraszamy do korzystania!

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej Uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer Proxy!

Bloomsbury_1.jpg Bloomsbury_1
Bloomsbury_2.jpg Bloomsbury_2