Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach
2020-4-27
27.04.2020Smak słów i słowa o smakach
Oborniki PBP

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa”. Te słowa Mariusza Nakielnego, starszego kustosza Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni stały się myślą przewodnią tegorocznej realizacji ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek połączonego ze świętem Dnia Bibliotekarza.
Jak co roku do tej inicjatywy przyłącza się Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach. Tym razem proponujemy Państwu udział w konkursie „Smak słów i słowa o smakach”. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach.
1. Najmłodszych, czyli dzieci do lat 10, zapraszamy do zilustrowania szczególnej dla nich książki. Takiej, którą muszą smakować każdego wieczora, bo inaczej sen nie przyjdzie lub do której wielokrotnie wracają każdego dnia.
2. Tych trochę starszych oraz tych zdecydowanie dojrzalszych prosimy o stworzenie za pomocą dowolnego narzędzia internetowego (np. Canvy) lub zwykłego aparatu fotograficznego projektu graficznego oddającego literackie opisy kulinariów lub Państwa sensualne skojarzenia wywołane dowolną książką. Być to może np. Wojskiego „Bigosu smak przedziwny, kolor i woń” lub Tetmajera kręcenie się „wstęgą naokoło księżyca”.
Prace prosimy przesyłać pod adres e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl do 6 maja br. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
w malinowym....jpg

w malinowym....jpg w malinowym...