07.05.2020Biblioteka znowu otwarta

Drodzy Czytelnicy,
nasza Biblioteka zostanie otwarta 11 maja 2020 r.
Działać jednak będziemy na innych zasadach, zgodnie z zaleceniami Rządu i rekomendacjami Biblioteki Narodowej, dlatego też prosimy o zapoznanie się z zasadami wypożyczania zbiorów w okresie stanu epidemii.

Wznowieniu pracy podlega Miejska Biblioteka, Al. Sienkiewicza 62 oraz filia przy ul. Zduńskiej 8.
Czytelników obsługują pracownicy biblioteki z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe i maseczki/przyłbice.
Od dnia otwarcia Biblioteka w Al. Sienkiewicza 62 biblioteka pracuje wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek, natomiast filia przy ul. Zduńskiej 8 wyłącznie w zakresie zwrotów. Nie są organizowane spotkania, warsztaty. Nie ma możliwości korzystania z księgozbioru na miejscu oraz z komputerów.
W widocznym miejscu umieszczona zostanie informacja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników, godzinach otwarcia wraz z numerami telefonów do służb sanitarnych.
W siedzibie biblioteki przy Al. Sienkiewicza 62 może przybywać maksymalnie dwóch czytelników w maseczkach lub innym zabezpieczeniu nosa oraz ust, natomiast w filii przy ul. Zduńskiej 8 – 1 czytelnik. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.
Zwracane książki czytelnik przekazuje pracownikowi biblioteki, który zdejmuje je z konta czytelnika, a następnie wbija na konto „kwarantanna”, aby nie figurowały w katalogu online.
Procedury przyjmowania książek w Miejskiej Bibliotece w Łowiczu i poddawania ich kwarantannie

DSCN8674.jpg

DSCN8674.jpg DSCN8674