14.05.2020Biblioteka zaprasza do testowania bazy Historical Abstracts with Full Text

Baza Historical Abstracts with Full Text indeksuje artykuły historyczne z ponad 2 300 czasopism naukowych w ponad 40 językach z archiwami od 1863 roku. Zawiera opisy bibliograficzne książek, dysertacje i rozprawy oraz informacje z dziedzin pokrewnych jak archeologia, antropologia i socjologia.

Baza obejmuje ponadto kolekcję ponad 540 pełnotekstowych czasopism i ponad 140 książek. Baza jest autorytatywnym źródłem informacji z zakresu historii świata (z wyłączeniem USA i Kanady) począwszy od XV wieku do czasów współczesnych. Tematyka bazy obejmuje: historię świata, historię wojskową, historię edukacji, rolę kobiet w historii i wiele innych tematów istotnych z punktu widzenia studiów i badań w zakresie historii.

W Historical Abstracts with Full Text znajdziecie Państwo m.in. takie tytuły jak HISTORY TODAY, Journal of Modern History, Journal of Military History, American Historical Review, Past & Present czy Clio.

Dostęp testowy jest aktywny do 30 czerwca 2020 r.

Baza jest dostępna pod powyższym adresem lub na platformie EBSCO

search.ebscohost.com

Zapraszamy do korzystania!

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej Uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer Proxy!

EBSCO_history_2020.png EBSCO_history_2020
png, 44 KiB, 430x142