30.06.2020DRUGI DZIEŃ WAKACJI ON-LINE W BIBLIOTECE

Dzisiaj kolejne bajkowe zagadki i łamigłówki. Zapraszamy do zabawy.

"Nagle coś zmąciło radosną atmosferę. Tłum umilkł i niespodziewanie, bo oto do nóg wojewody padła starowinka i o posłuchanie go prosiła. Zdumieli się mieszczenie, zaś kobieta tak się skarżyła:
Mości wojewodo! Złodziej mi dziś koziołki porwał. Dwa tylko miałam, a teraz nic, nawet
jeden się nie ostał – biadoliła
Zdziwił się wojewoda.
Jakże to : porwał? Po co komu koziołki porywać? – zapytał.
Ano, panie – mówiła dalej kobiecina, łzy ocierając. – Po co przecież, by na rożnie na dzisiejszą ucztę je upiec.
Zdumiał się burmistrz, osłupieli rajcy, a wojewoda porwaniem koziołków wiele oburzony.
Nie może tak być – zagrzmiał i chciał coś jeszcze powiedzieć, gdy nagle z góry, jakby
z zegarowej wieży, dało się słyszeć radosne pobekiwanie.
Koziołki! Są tam! – krzyczeli mieszczenie – Na wieży!
Istotnie, tuż nad zegarem, na szerokim gzymsie bodły się dwa małe, białe koziołki".

ZGADNIJ JAKA TO LEGENDA?
Prawidłową odpowiedź wyślij na adres e-mailowy biblioteki: biblioteka-aleje21@wp.pl

ZABAWA MATEMATYCZNA.jpg

ZABAWA MATEMATYCZNA.jpg ZABAWA MATEMATYCZNA