29.06.2020WAKACJE W BIBLIOTECE CZAS ZACZĄĆ

Dzisiaj prezentujemy pierwsze bajkowe zagadki i łamigłówki. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

"W grodzie nastała wielka trwoga i strach. Ludzie bali się przechadzać ulicami tak jak dawniej i nie czuli się już tak szczęśliwi, jak przed przybyciem bestii. Zmartwiony król nie wiedział, jak obronić swoich poddanych przed potworem. Radził się mędrców, ale oni nie potrafili pomóc. Król, choć niezwykle odważny, nie czuł się na siłach, aby go pokonać. Ogłosił więc, że czeka na śmiałka, który obroni przed nim jego gród. Obiecał za to nagrodę – rękę swej córki i połowę majątku.
Wielu odważnych stawało do walki, a wraz z przybyciem do miasta każdego z nich
w sercach mieszkańców budziły się wielkie nadzieje. Przyjeżdżali rycerze z dalekich stron i królewicze z sąsiednich królestw. Ich trud okazał się daremny. Gad wciąż miał się dobrze, a co więcej – wszyscy bali się go z dnia na dzień jeszcze bardziej.
Aż któregoś dnia na dwór Król przybył młody szewc Skuba".

ZGADNIJ JAKA TO LEGENDA?
Prawidłową odpowiedź wyślij na adres e-mailowy biblioteki: biblioteka-aleje21@wp.pl

KRZYŻÓWKA.jpg

KRZYŻÓWKA.jpg KRZYŻÓWKA