03.07.2020Kierunki polityki oświatowej państwa 2020/2021

Uwaga

Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisało dokument zawierający podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

W przyszłym roku 2020/2021 Biblioteka Pedagogiczna w Pile wraz z Filiami swoje działania będzie planować w oparciu o:

1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach pona­dpod­staw­owyc­h ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.

2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.

3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno- pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.

4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.

5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

plak.png

plak.png plak