20.08.2020Spojrzenie na Łowicz z wieży baszty gen. Klickiego - spacer z Romualdem Oczykowskim

W minioną środę, 19 lipca odbył się wakacyjny spacer z Miejską Biblioteką im. A. K. Cebrowskiego. Podobnie jak poprzednio towarzyszył nam R. Oczykowski, autor „Przechadzki po Łowiczu”. Tym razem odwiedziliśmy basztę gen. Stanisława Klickiego. Czytaliśmy fragmenty „Przechadzki” opowiadające o pobycie, działaniach gen. Klickiego w naszym mieście. Pokonując 73 schody zwiedziliśmy wnętrze baszty – ekspozycję dotyczącą postaci generała mieszczącą się na pierwszej kondygnacji oraz historii łowickiego harcerstwa - na drugiej kondygnacji. Następnie z tarasu baszty podziwialiśmy panoramę najbliższej okolicy. Udało nam się również zajrzeć do piwnic budynku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pałacyku gen. Klickiego, tzw. Baronii.

Bardzo dziękujemy Pani Zofii Kroc za sympatyczne spotkanie przy baszcie gen. S. Klickiego.

Spacer ten był ostatnią tegoroczną wakacyjną wędrówką z biblioteką miejską. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za spędzony z nami czas.

baszta-wycieczka2020.jpg

baszta-wycieczka2020.jpg baszta-wycieczka2020