Półwysep Rybacki w Złotowie
2020-8-28
25.08.2020Legendarny Złotów
Złotów MBP

Z okazji 650-lecia miasta zapraszamy w podróż „wehikułem czasu”. Imprezę rozpocznie 28 sierpnia (piątek) o godz. 16:00 barwny średniowieczny korowód, który wyruszy spod Złotowskiego Domu Kultury na Półwysep Rybacki. ⚔️ 🌞

Zapraszamy mieszkańców miasta do uczestnictwa . Docenimy każdy strój z epoki !!! 🙂

Szczegółowy plan wydarzenia:
16.00 Rozpoczęcie przemarszu ze Złotowskiego Domu Kultury. Mieszkańcy mogą przyłączyć się do nas na każdym z planowanych przystanków (16.15 Biblioteka, 16.20 Urząd Miasta, 16.40 Muzeum).
16.50 Uroczyste odsłonięcie muralu przy placu Kościuszki.
17.00 Otwarcie wioski rycerskiej. W Złotowie sprzed lat znajdziecie rzemieślników, między innymi: zbrojmistrza, cieślę czy skórownika. Rycerze zaproszą gości do degustacji potraw kuchni średniowiecznej. Nie zabraknie gier zespołowych takich jak: Kubby, Kręciło, Słonik czy przeciąganie liny. Rycerze zapewnią widowiskowe walki wojów oraz pojedynki. Nie zabraknie również stanowiska do strzelania z łuku.
18.00 Rozmowa o książce „Legenda o założeniu Złotowa” z profesor Jowitą Kęcińską-Kaczmarek
19.00 Koncert zespołu Kliamgia
20.00 Koncert zespołu Nata i Evgeny