31.08.2020Żabnieńskie Dni Literatury

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie realizuje projekt „Żabnieńskie Dni Literatury”. Całkowity koszt zadania wynosi 20 500 zł. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”. Kwota dofinansowania wynosi 15 000 zł.

Projekt realizowany jest w bibliotece w Żabnie oraz jej filiach. Jest to cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych mających na celu promowanie literatury i jej twórców. W ramach projektu odbędą się 4 spotkania autorskie (2 spotkania z Arkadym P. Fiedlerem - podróżnikiem, wnukiem Arkadego Fiedlera, 1 spotkanie z Joanną Jagiełło - autorką książek dla dzieci i młodzieży i 1 spotkanie z autorami pochodzącymi z terenu gminy Żabno, m.in.: Adamem Tomczykiem, Barbarą Wójcik, Anną Augustyńską, Katarzyną Smolik) oraz 2 spotkania warsztatowe (warsztaty literacko-plastyczne z Marianną Oklejak - ilustratorką, graficzką, autorką książek dla dzieci).

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronat medialny Radio RDN Małopolska oraz Nowa Gazeta Żabnieńska.

Celem strategicznym programu dotacyjnego „Kultura – Interwencje” jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upow­szec­hnia­jący­ch dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

1.jpg 1