Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
[awatar]
Żabno M-GBP
38 369
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 14 645 69 31
Województwo: małopolskie
Powiat: tarnowski
Adres: ul. W. Jagiełły16
33-240 Żabno
E-mail: mgbpzabno@wp.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 10.00 - 18.00
Wtorek - piątek 10.00 – 19.00
Sobota 10.00 – 14.00

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie jest samorządową instytucją kultury. Służy społeczności lokalnej w zakresie udostępniania zbiorów oraz zaspakajania potrzeb czytelniczych, informacyjnych i komunikacyjnych. Popularyzuje literaturę i organizuje życie kulturalno - oświatowe. Do podstawowych zadań Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie należy: gromadzenie i opracowanie zbiorów, udostępnianie zbiorów na zewnątrz i na miejscu, działalność informacyjna, działalność kulturalno-oświatowa i promocyjna oraz współpraca z innymi bibliotekami. Biblioteka organizuje co roku różnego rodzaju imprezy dla użytkowników: spotkania z pisarzami, konkursy, prelekcje literackie i historyczne, wieczory poetycko – muzyczne, wystawy okolicznościowe oraz wernisaże promujące twórczość artystów. Księgozbiór biblioteki liczy około 63 tys. woluminów i zawiera literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popu­larn­onau­kową­, regionalia oraz czasopisma bieżące. Szczegółowych informacji o zbiorach dostarczają katalogi: alfabetyczny, tytułowy oraz rzeczowy.W skład biblioteki wchodzą: Oddział dla dzieci i młodzieży, Dział dla dorosłych oraz cztery filie zlokalizowane w miejscowościach Bobrowniki Wielkie, Łęg Tarnowski, Nieciecza, Niedomice
i Otfinów.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Sprawa Agathy Christie
  Gramont, Nina de
  Brak ocen
 • Rozpływaj się
  Cieplak, Anna
  Ocena: 3.7, głosów: 3
 • Małgorzata Walewska
  Walewska, Małgorzata
  Brak ocen
 • Chodź ze mną
  Orbitowski, Łukasz
  Ocena: 3.0, głosów: 2
 • Tego ci nie powiedziałam
  Rimmer, Kelly
  Ocena: 4.6, głosów: 18
1 2 3 4 5 6 7 8

M-GBP w Żabnie zaprasza do udziału w projekcie „Kto ma pszczoły, ten ma miód... - z Biblioteką poznajemy tradycje regionu".

W ramach projektu, który kierowany jest do najmłodszych czytelników, odbędą się:
- spotkania z pszczelarzem Piotrem Łosińskim, właścicielem pasieki „Złota Kuszka”, podczas których dzieci dowiedzą się jak hodować pszczoły, jak się nimi opiekować, w jaki sposób pozyskuje się miód. Własnoręcznie wykonają również świece z wosku pszczelego.
- warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich „Gorzycanie” – uczestnicy poznają tradycyjne potrawy z naszego regionu, w tym te przygotowywane z wykorzystaniem miodu. Podczas warsztatów wykonane i upieczone zostaną pierniczki według tradycyjnego przepisu.
- spotkanie autorskie z Adamem Tomczykiem, pisarzem, pasjonatem lokalnej historii, podczas którego dzieci poznają miejscowe legendy, w tym „Zapach miodu” – o Pasiece Otfinowskiej (ze zbioru „Legendy szepce srebrzysty Dunajec”).
- konkurs plastyczny „Kwitnąca łąka”, którego celem będzie zdobycie wiedzy o roślinach miododajnych i zaprezentowanie jej w formie plastycznej.
- wystawa pokonkursowa prezentująca prace uczestników konkursu plastycznego „Kwitnąca łąka”.
- koncert zespołu Siostry Wajs & Stonoga „Zaśpiewaj z Pszczółką”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

Pszczoły_ogolny.png

Pszczoły_ogolny.png Pszczoły_ogolny
png, 1.4 MiB, 1587x2245
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2022-5-4
T18:00
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie 50.1333 20.9 ul. W. Jagiełły16 33-240 Żabno

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Romanowską, które odbędzie się 4 maja 2022 r. o godz. 18:00.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie można odbierać w M-GBP w Żabnie od 19 kwietnia.

ELŻBIETA ROMANOWSKA - aktorka teatralna i filmowa, prezenterka telewizyjna i spikerka. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu PWST w Krakowie.
Początki kariery Romanowskiej związane są z działalnością teatralną. Występowała m.in. w musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie, związana była z gdańskim teatrem muzycznym, Teatrem Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz z wrocławskimi teatrami Capitol, Współczesnym i Piosenki.
Występowała w serialach, m.in.: „Samo Życie”, „Na Wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, „BrzydUla 2”, „M jak miłość”, „Usta usta”, „Ratownicy”, „Świat według Kiepskich”, „Prawo Agaty”, „Hotel 52”, „Sama słodycz”, „Barwy szczęścia” oraz „W rytmie serca”, „2XL”, „Tatuśkowie”. Największą popularność i rozpoznawalność zdobyła dzięki roli Jolanty Pietrek w serialu „Ranczo”.
Widzowie mogli ją oglądać także na dużym ekranie. Zagrała w takich filmach jak: „Mała wielka miłość”, „Och, Karol 2”, „Jak się pozbyć cellulitu”, „Baby są jakieś inne”, „1920 Bitwa warszawska”, „Pokłosie”, „Dzień kobiet”. W ostatnich latach zagrała w komediach: „Porady na zdrady”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” i „Futro z misia”.
Wielokrotnie brała udział w programach rozrywkowych. Wystąpiła w programie „Jak oni śpiewają”, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”. Była prowadzącą programu „Grzeszki na widelcu”, programu rozrywkowego „Anything Goes. Ale jazda!” oraz reality show „Fort Boyard”.
Jest autorką książki „Kobieta nieperfekcyjna”.

Elżbieta Romanowska najnowszy.png

Elżbieta Romanowska najnowszy.png Elżbieta Romanowska najnowszy
png, 520 KiB, 600x849
Komentarze (0)

Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 20 000 zł w ramach programu "Promocja czytelnictwa 2021" na realizację zadania "II Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół Tadeusza Nowaka".

Będzie to już druga edycja projektu, mającego na celu promocję literatury oraz jej twórców. W ubiegłym roku w ramach zadania odbyły się spotkania autorskie z Marzeną Rogalską oraz Adamem Tomczykiem, spotkania warsztatowe dla dzieci z Ewą Stadtmuller i Łukaszem Zabdyrem, lekcje głośnego czytania dla przedszkolaków oraz konkurs plastyczny dla najmłodszych.

Tegoroczna edycja związana będzie z osobą Tadeusza Nowaka – pisarza związanego z regionem tarnowskim, w związku z przypadającą w 2021 r. 30. rocznicą śmierci. W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie, warsztaty literacko-plastyczne, wystawa na temat życia i twórczości Tadeusza Nowaka oraz konkurs plastyczny „Krajobraz nad Dunajcem” wraz z wystawą pokonkursową.

Całkowity koszt zadania wynosi 28 000 zł. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Celem programu "Promocja czytelnictwa" jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofi­nans­owyw­anie­ innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wspierają działalność żabnieńskiej Biblioteki.

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
23
Placówki
Żabno M-GBP
ul. W. Jagiełły16
33-240 Żabno

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 10.00 - 18.00
Wtorek - piątek 10.00 – 19.00
Sobota 10.00 – 14.00

0
Łęg Tarnowski
ul. Witosa 187 A
33-131 Łęg Tarnowski

Filia Biblioteczna w Łęgu Tarnowskim

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 9.00 – 17.00

0
Nieciecza
Nieciecza 102
33-240 Żabno

Filia Biblioteczna w Niecieczy

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 12.00 – 18.00

0
Niedomice
ul. 1000-lecia 26
33-132 Niedomice

Filia Biblioteczna w Niedomicach

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 9.00 – 17.00

0
Otfinów
Otfinów 259
33-250 Otfinów

Filia Biblioteczna w Otfinowie

Godziny otwarcia:

poniedziałek 9.00 – 14.00
wtorek 9.00 – 16.00
środa 9.00 – 13.00
czwartek 9.00 – 16.00
piątek 9.00 – 16.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Gromnik GBP
marial

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo