07.11.2012czytanie "Pana Tadeusza"

O tym, że nie wypada nie przeczytać „Pana Tadeusza”, nie trzeba chyba przekonywać żadnego Polaka. Nieprzypadkowo przecież, utwór Mickiewicza nazywa się dumnie epopeją narodową.

Obchodząc uroczyście dwusetną rocznicę wydarzeń opisanych w dziele, Narodowe Centrum Kultury razem ze Stołeczną Estradą i Kancelarią Prezydenta RP ogłosiło wielką akcję pt. „Narodowe czytanie Pana Tadeusza".

Włączając się w akcję, Biblioteka Publiczna Gminy Duszniki zaprasza na wspólne czytanie dzieła, stanowiącego summę polskości. Duszniczanie wygłoszą fragmenty poszczególnych ksiąg w strojach z epoki. Również widzowie będą mogli wygłosić swoje ulubione fragmenty epopei. Akcja będzie miała miejsce 23 listopada, o godz. 17.30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dusznikach. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego czytania.