11.09.2020Wystawa malarstwa Iwonny Drozd

plakat2 — kopia.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Iwonny Drozd. Obrazy z cyklu „Emocje..” można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, od 18 sierpnia 2020 r. do 30 października 2020 r. w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Iwonna Drozd maluje od 1999 roku, kiedy została jednym z założycieli najpierw grupy plastycznej a potem Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie. Należy do Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej O/Chełmski. Od początku związana jest z Domem Pracy Twórczej w Uhrze pod Chełmem prowadzonym przez Teresę i Oganesa Kazarianów. Pracuje głównie w technice olejnej (blisko 300 skatalogowanych prac) ale też akrylowej, akwarelowej i pastelowej. Jej prace są odzw­ierc­iedl­enie­m fascynacji cudami natury, które odkrywa podróżując po świecie, emocji jakie wywołują one same i ludzie których spotyka.
Tak mówi o swojej twórczości: „czy zdarzyło Ci się choć raz w życiu zastanowić nad tym, czym są emocje? Można je zdefiniować jako „klej życia”. Są niewidzialną, ale intensywną materią, która pozwala nam rozumieć innych i być częścią rzeczywistości. Dzięki emocjom możemy śmiać się z innymi ludźmi, podziwiać ich, dać się zaskakiwać cudami życia i smucić w obliczu przykrych wydarzeń.
Cykl obrazów „Emocje…” to próba zwizualizowania moich emocji”.
Teresa Chomik-Kazarian, wspaniała malarka i pedagog napisała we wstępie do katalogu wystawy „Cała jej droga twórcza zmierza do zapisu w malarskiej formie wielkich tajemnic, nieodkrytych prawd i dążenia do tran­scen­dent­alne­j prawdy. Sztuka jest właściwą drogą do kontemplowania, odkrywania, prowadzenia dialogu albo inicjowania dyskusji o nas samych i rzeczywistości która nas otacza.”

plakat2 — kopia.jpg plakat2 — kopia