05.10.2020"Z gwarą ..." - warsztaty

Warsztaty gwarowe realizowane w ramach projektu „Z gwarą za pan brat! Działania promujące dialekt łowicki” powoli dobiegają końca. W ubiegłym tygodniu dzieci i młodzież z zespołu ludowego „Koderki” zapoznawały się z tematami dotyczącymi Świąt Wielkiej Nocy, Świąt Bożego Narodzenia oraz żniw. Podczas spotkań uczestnicy nie tylko posługiwali się gwarą łowicką, ale też wykonywali prace plastyczne, próbowali kuchni regionalnej, śpiewali. Na przykładzie krótkich filmów o żniwach poznali pracę w gospodarstwie wiejskim dawniej i dziś. Prowadzące warsztaty panie: Joanna Bolimowska, Barbara Frątczak, Anna Staniszewska niezwykle barwnie i interesująco opowiadały młodym słuchaczom o łowickiej kulturze ludowej.

Projekt realizowany jest przez Łowicki Ośrodek Kultury we współpracy z Miejską Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu, zadanie zostało dofinasowane przez Narodowe Centrum Kultury z programu „Etno Polska2020”.

warsztGwarowe2020.jpg

warsztGwarowe2020.jpg warsztGwarowe2020