13.10.2020Zaproszenie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza na trzecią odsłonę, ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki, która adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017).
Dzieci w wieku 3-6 lat, które odwiedzą bibliotekę otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdzie się także poradnik dla rodziców, który przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Wyprawki Czytelnicze będzie można odbierać w Wypożyczalni dla dzieci w Bibliotece głównej oraz we wszystkich Filiach.

PLAKAT 2020.jpg

PLAKAT 2020.jpg PLAKAT 2020