27.10.2020Deklaracja dostępności

Dostępność arch­itek­toni­czna­

Siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej w Popowie mieści się na parterze budynku dwuk­ondy­gnac­yjne­go przy ul. Strażackiej 2 w Popowie.
Do Biblioteki prowadzi jedno wejście przystosowane arch­itek­toni­czni­e dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h (podjazd dla wózków).
Pomieszczenia Biblioteki są przystosowane arch­itek­toni­czni­e dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h.
Biblioteka dysponuje toaletą przystosowaną dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h.
Przed Biblioteką nie wyznaczono osobnego miejsca parkingowego dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h
W Bibliotece nie ma specjalnych oznaczeń dostosowanych dla osób niewidomych i słabowidzących (pętla indukcyjna, oznaczenia w alfabecie Braille’a, oznaczenia kontrastowe, oznaczenia w druku powiększonym)
Biblioteka nie oferuje możliwości skorzystania z pomocy tłumacza migowego
Do Biblioteki można wejść z psem asystujący i/lub z psem przewodnikiem.

Dostępność cyfrowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Popowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.popow-gbp.sowa.pl
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
na stronie internetowej Biblioteki można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych ułatwiających czytanie osobom słabowidzącym lub niedowidzącym (zwiększenie czcionki, zmiana kontrastu)
na stronie internetowej nie wprowadzono opcji audiodeskrypcji ani opcji dostępności tłumacza migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej
W razie wystąpienia trudności bądź niemożliwości uzyskania dostępu do treści ze strony internetowej, rekomendujemy skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie tekstu dokumentu/postu, opisanie zawartości wiadomości, opisanie obrazka lub zdjęcia. W celu skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu należy skontaktować się telefonicznie z pracownikami Biblioteki dzwoniąc pod numer tel. 343177019 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00) lub pisząc na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Popowie, ul. Strażacka 2, 42-110 Popów. Zgłoszenie pisemne o umożliwienie alternatywnego dostępu musi zawierać wskazanie, jakie treści ze strony internetowej mają być udostępnione w sposób alternatywny, dane osobowe osoby występującej z wnioskiem oraz wskazanie sposobu, w jaki treści mają być udostępnione (np. poprzez kontakt telefoniczny lub opis treści przesłany drogą pisemną na adres osoby zgłaszającej wniosek). Wniosek kierowany do Biblioteki na piśmie musi zawierać klauzulę wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.