30.10.2020ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH NA ROK 2020 ZREALIZOWANY

DSC06905.jpg Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie w uczestniczyła w realizacji Programu Wieloletniego na lata 2016-2020 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Poprzez zakup nowości wydawniczych wzmacniamy aktywność czytelniczą i zadowalamy gusty czytelnicze najmłodszych czytelników oraz młodzieży i dorosłych.
W 2020r. dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniósł 7.044,00zł oraz wkład własny ze środków Gminy Lisków również stanowił 7.044,00zł.
Łącznie Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie wydatkowała na zakup książek kwotę 14.088, 00zł.
Zakupiono wiele ciekawych tytułów, m.in.: A.Chylińskiej, J. Bednarek,M.Strzałkowskiej, B. Gawryluk. R.Kosin, R. Dahl, R. Pisarskiego, J. Olech, M. Kordel, A. Krawczyk, M.Wali, R. Mroza, K. Bondy, ks. J.Twardowskiego, K.Wojtyły, C.Lackberg, B. Majewskiej, N.Sochy, R.J.Fiszer, G.Gargaś, J. Moyes, M.Szczygła, N.Sochy,W. Chmielarza, Ch. Link, E. Świętek, J.Olech, P.Gregory, D.Gąsiorowskiej, B.Pawlikowskiej, A. Maciąg. Zapraszamy Czytelników do ich wypożyczania w godzinach otwarcia biblioteki.

DSC06905.jpg DSC06905