05.01.2021„E-bike'owi turyści nie znają granic”

W ramach projektu „E-bike'owi turyści nie znają granic” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie wraz z Jabłonkowskim Centrum Kultury i Informacji w Gogolinie przy Centrum Przesiadkowym i w Kamieniu Śląskim na Placu Myśliwca zamontowano 2 stacje ładowania rowerów elektrycznych. Dodatkowo zakupiono 4 rowery elektryczne, które będzie można już wkrótce wypożyczyć w siedzibie gogolińskiej biblioteki. Działania te zainspirowane był doświadczeniami partnera czeskiego, który już kilka lat temu zakupił rowery elektryczne i udostępnia je chętnym w ramach prowadzonej wypożyczalni.

W ramach projektu wydano również 4000 szt. mapek rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały powiat krapkowicki i Górę św. Anny. Na mapce tej znalazły się opisy atrakcji turystycznych Gogolina i Jabłonkowa w 4 wersjach językowych, tj. polskiej, czeskiej, angielskiej i niemieckiej.

Realizacja projektu przyczyniła się do zint­ensy­fiko­wani­a wymiany doświadczeń i dobrych wzorców w zakresie obsługi ruchu turystycznego pomiędzy Gogolinem a Jabłonkowem, a zakupiony sprzęt i wydane mapki rowerowe zwiększą dostępności atrakcji turystycznych na terenie Gminy Gogolin jak i gmin ościennych oraz okolic Jabłonkowa.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie uzyskała Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.