02.02.2021Czytelnik Roku 2020

2.jpg Konkurs "Czytelnik Roku" organizowany jest corocznie przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie i skierowany jest do wszystkich czytelników korzystających ze zbiorów biblioteki. Głównym kryterium wyboru jest ilość przeczytanych książek w danym roku kalendarzowym. Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych, a jego celem jest popularyzacja czytelnictwa i biblioteki w środowisku lokalnym. Zaszczytny tytuł „Czytelnika Roku 2020”przyznany został Jasiowi Gierzowi, który miał na swoim koncie 115 przeczytanych książek. Nagrody Czytelnikowi Roku: pluszowego misia i album fotograficzny wręczyła dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie Ewa Jędrysiak. Nagrody i niespodzianki laureatom konkursu przekazał również Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś. Jaś Gierz to jednocześnie zwycięzca w kategorii przedszkolnej. W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III pierwsze miejsce zajęła Julia Albert, w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI – Mikołaj Posiewała, w kategorii szkoły podstawowe klasy VII-VIII – Wiktoria Rybczyńska, a w kategorii osób dorosłych – Krystyna Gołąb.
Bardzo się cieszymy, że czytanie książek sprawia naszym czytelnikom ogromną przyjemność. Wszystkich wymienionych laureatów zapraszamy do biblioteki po odbiór zasłużonych dyplomów i nagród. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i informujemy, że już rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Czytelnik Roku 2021. Życzymy miłej lektury i jeszcze lepszych wyników w obecnym roku.

1.jpg 1
2.jpg 2