04.02.2021Biblioteka uruchomiła ektroniczną wypożyczalnię książek

sowasol2h.png Każdy Nowy Rok stwarza okazję do podejmowania nowych zobowiązań, realizacji innowacyjnych przedsięwzięć. 2021 rok stał się momentem kolejnego tech­nolo­gicz­nego­ przełomu dla Biblioteki Publicznej w Bralinie. Biblioteka posiada już kompletny, wysokiej jakości system SowaSQL Premium, który daje Czytelnikowi możliwość korzystania z wielu nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników od 2 stycznia 2021 roku bralińska Biblioteka uruchomiła kolejny moduł systemu informatycznego ELEKTRONICZNĄ WYPOŻYCZALNIĘ KSIĄŻEK, która zautomatyzowała wszystkie procesy i czynności biblioteczne, m.in. prowadzi elektroniczny system wypożyczeń i zwrotów egzemplarzy.
System informatyczny zapewnia naszym Użytkownikom możliwość rezerwowania egzemplarzy, zamawiania książek i innych dokumentów, sprawdzania stanu konta czytelniczego (wypożyczeń, rezerwacji, zamówień), prolongowania egzemplarzy. Biblioteczny system posiada możliwości automatycznego powiadamiania czytelników biblioteki za pośrednictwem poczty elektronicznej o zbliżających się terminach zwrotu książek, tytułach książek przetrzymanych oraz o możliwości odbioru egzemplarzy, które wcześniej zostały zamówione.
W związku z powyższym prosimy naszych Czytelników przy pierwszej wizycie w bibliotece o cierpliwość i wyrozumiałość a nowe osoby – które nie korzystały jeszcze z naszych zbiorów o przygotowanie numeru PESEL koniecznego do rejestracji czytelnika w systemie.
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki oraz do odwiedzania katalogu on-line, na stronie www.bralin-bp.sowwwa.pl

sowasol2h.png sowasol2h
png, 22 KiB, 200x136