21.04.2021Konkurs literacki WIOSNA ROZSTRZYGNIĘTY

Konkurs literacki dla dorosłych i seniorów wiersz/opowiadanie o tematyce WIOSNA

PROTOKÓŁ OCENY PRAC

Dnia 2 lutego 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Popowie ogłosiła konkurs literacki dla dorosłych i seniorów na wiersz lub opowiadanie o tematyce „Wiosna” pod honorowym patronatem Wójta gminy Popów. Konkurs był dedykowany dla uczestników dorosłych (18+). Prace przyjmowano do dnia 31 marca 2021 r. Do konkursu zgłosiło się 7 uczestników.
Organizator (Gminna Biblioteka Publiczna w Popowie) powołał 3-osobowe jury (p. Ewa Kardas-Bernaś, p. Ilona Bociąga-Puchała, p. Mariola Szymocha). Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju część procesu oceniania prac odbywała się on-line. Karty oceny prac otrzymano 10, 16 oraz 18 kwietnia. Jurorzy oceniali zgodność pracy z tematyką konkursu, spójność tekstu, kompozycję, twórczy charakter utworu, walory artystyczne, poprawność stylistyczną i językową.

Po przeanalizowaniu uwag oraz zsumowaniu punktacji jurorów przyznano:

1 miejsce: p. Dariusz Leszczyński
2 miejsce: p. Irena Wilk
3 miejsce – nie przyznano

wyróżnienie: p. Tadeusz Charmuszko

4 równorzędne nagrody pocieszenia: p. Aleksandra Paprota, p. Małgorzata Habirek, p. Monika Zielonka, p. Zofia Michałowska

Wszystkim Uczestnikom konkursu gratulujemy zajętych miejsc, zdobytych nagród i wyróżnień. Dziękujemy Państwu za udział w tym przedsięwzięciu. Życzymy radości tworzenia literatury, nowych natchnień i inspiracji oraz odwagi w prezentowaniu swoich prac.

20210421_105533.jpg

20210421_105533.jpg 20210421_105533