21.04.2021Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3

Zapraszamy do udziału w prze­dsię­wzię­ciac­h organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie w ramach kolejnej, trzeciej już, edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”. Proponowane aktywności obejmą 7 cykli, z których każdy będzie składać się z kilku spotkań warsztatowych, imprez z twórcami, artystami, autorami:
ZIN-BOOK – czyli o powstawaniu niep­rofe­sjon­alne­go czasopisma
BODYPAINTING-BOOK – sztuka wykorzystująca ciało jako powierzchnię dzieła plastycznego
FANFIK-BOOK – warsztaty tworzenia fanfików, czyli tekstów inspirowanych znanymi utworami literackimi (pisanie alternatywnych zakończeń, rozwijanie wątków fabularnych)
MEMORIS-BOOK – zajęcia z zakresu pisania kreatywnego na przykładzie dziennika z czasów pandemii
SCRAB-BOOK – artystyczne ozdabianie albumów, kartek, pamiętników
MUSIC-THERAPY-BOOK – spotkania wykorzystujące uzdrawiającą moc literatury i muzyki
PLAY-BOOK – tworzenie literackiej gry mobilnej
Zorganizujemy również konferencję podsumowującą projekt, obejmującą: wykład,
prezentacje i wystawę. Planowanymi efektami materialnym będą m.in.: filmy, fotografie, gra mobilna.
Nowy program obejmie szereg ambitnych inicjatyw kulturalnych, opartych na twórczych i innowacyjnych formach artystycznych promujących czytelnictwo, książkę oraz sztukę.
Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: TVP Kultura, ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, EXTRA Jaworzno, PULS JAWORZNA.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada.

2104_PKPB_3.jpg

2104_PKPB_3.jpg 2104_PKPB_3