18.05.2021Music-therapy-book. Warsztaty dla dzieci

O tym, jak wielką moc ma odpowiednio dobrana muzyka, jak kojąco wpływają na psychikę, umysł oraz ciało właściwie zestawione kompozycje dźwięków, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Kto z nas nie ma ulubionej piosenki czy frazy towarzyszących nam w najważniejszych momentach życia, przywołujących wspomnienia, kojarzących się z konkretnymi sytuacjami, osobami, miejscami… Uzdrawiającą siłę muzyki wykorzystują w swojej pracy neurolodzy, psychologowie, terapeuci, pedagodzy. Kolejne badania potwierdzają jej wpływ na rozwój i kształtowanie procesów poznawczych na każdym etapie – od niemowlęctwa czy wręcz okresu prenatalnego włącznie. Niezwykłe możliwości i właściwości tej dyscypliny sztuki poznawać będziemy podczas warsztatów pn. Music-therapy-book, organizowanych w naszej bibliotece w ramach trzeciej edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Cykl podzielony został na dwa bloki warsztatowe oraz wieńczące je koncerty. Uczniów szkoły podstawowej w świat dźwięków wprowadzi Basia Janyga - Dyrektor Metodyczny Fabryki Talentów. Zainspirowana ludźmi i ich rozwojem. Absolwentka anglistyki, ukończyła z wyróżnieniem studia w zakresie psychologii przywództwa. Od 15 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Trener wokalny, trener szybkiego czytania, technik efektywnej nauki i rozwoju inteligencji. Finalistka programu The Voice of Poland, laureatka wielu muzycznych festiwali, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, aktorka Krakowskiego Teatru Muzy. Trzy spotkania odbędą się w terminach: 31 maja oraz 7 czerwca.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 210518_janyga.jpg

210518_janyga.jpg 210518_janyga