18.05.2021Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja. Szkolenie online dla bibliotekarzy

Nowoczesna biblioteka swoje tradycyjne formy działalności musi wzbogacać o metodykę jaką daje Internet i współczesne narzędzia technologiczne. Dziś w obliczu pandemii, działania online bibliotek nabrały nowej wartości i większego znaczenia - pozwalają utrzymać, pomimo ograniczeń, kontakt z czytelnikami i rozwijać go o nowe możliwości. Natomiast w przyszłości, obecność bibliotek w wirtualnej przestrzeni może być aspektem aktywności wzmacniającym ich tradycyjne funkcjonowanie, poprzez kreowanie rozwiązań hybrydowych, czyli umiejętne łączenie działalności analogowej z online. Serdecznie zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Nowe technologie w animacji czytelnictwa, które przeprowadzimy w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. Kompas kreatywnego bibliotekarza, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• OPIS SZKOLENIA
Uczestnicy szkolenia przez kilka godzin zanurzą się w świat pełen innowacyjnych i nowatorskich pomysłów, które pomogą im zaktywizować użytkowników. Szkolenie pozwoli na poznanie nowych metod, ale przybliży także narzędzia i aplikacje, które można z powodzeniem wykorzystać w codziennej pracy. Czy to do obróbki audio i wideo, czy do stworzenia plakatu, ulotki informacyjnej, zaproszenia na wydarzenie. Szkolenie w funkcjonalny sposób przybliży znaczenie terminów: gamifikacja, innowacje w bibliotece. Uczestnicy zdobędą wiedzę o aktualnych trendach i sposobach przyciągnięcia użytkowników do biblioteki.
• TERMIN - 27 maja 2021 r.
• GODZINY - 9.00-14.00
• FORMA - Szkolenie online
• ZGŁOSZENIA - Karty zgłoszeń należy przesłać na adres abzowska@biblioteka.jaw.pl do 20 maja 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.
• KTO PROWADZI SZKOLENIE?

Marcin Skrabka - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Członek stowarzyszenia EURead (Stiftung Lesen).Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami. Przez wiele lat pracował jako wydawca w Wolters Kluwer Polska. Założyciel i współtwórca (w latach 2012- 2014) wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl. Wierzy w siłę literatury i bibliotek. Badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą. Twórca koncepcji programowych i programów nauczania dla m. in. Instytutu Studiów Klasycznych i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Informacji Naukowej i Bibl­iote­kozn­awst­wa czy też Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „SKiBA”. Ma na swoim koncie projekty (service design) bibliotek zarówno cyfrowych jak i tradycyjnych – m.in. dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz MBP Wrocław (Centrum Innowacji Przejście). Na co dzień prowadzi inicjatywę Good Books (goodbooks.pl) skupiającą edukatorów zajmujących się podnoszeniem kompetencji kadr kultury. W 2019 roku powołał do życia markę Good Games (goodgames.pl), gdzie wraz z fińskim Team Action Zone, pracuje nad sposobami łączenia nowych technologii z tradycyjnymi książkami, szczególnie w zakresie gamifikowania treści książek jako jednego ze sposobów promocji czytelnictwa wśród najmłodszych pokoleń. 210518_kkb.jpg


210518_kkb.jpg 210518_kkb
jpg, 148 KiB, 724x1024
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Jaworzno MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo