31.05.2021Poznaj program 1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek

logo forum Inicjatyw.png
Podczas pierwszej edycji forum (już 22 czerwca!) kierujemy reflektor na liderki, liderów i zmiany! Dowiedz się, co planujemy w sesji plenarnej, a co w sesjach warsztatowych.
Biblioteki wciąż się zmieniają. Bycie w zmianie jest ważnym wyzwaniem dla liderek i liderów bibliotek. Zarządzają bowiem instytucjami o szczególnym charakterze. Biblioteki współgrają z lokalnymi społecznościami: włączają, solidaryzują się, reagują na potrzeby swoich odbiorców.

Podczas pierwszego, wyjątkowego dla nas, bo adresowanego właśnie do dyrektorek i dyrektorów bibliotek, forum "Lider/ka w zmianie", chcemy porozmawiać o tym, jak udzielać w bibliotece odpowiedzi na pytania zadawane nam przez coraz szybciej zmieniający się świat.

Sesja plenarna (10:00-11:30) - transmitowana na Facebooku
Co nam odbiera i co nam daje pandemia? Na czym polega przywództwo w nowej dla nas sytuacji? W te zagadnienia wprowadzi nas wystąpienie prezesa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz panel dyskusyjny, do którego zaprosiliśmy liderkę i liderów samorządowych instytucji kultury i samorządu repr­ezen­tują­cych­: Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Urząd Gminy Płużnica, Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim.

W tej części forum chcemy też podkreślić znaczenie sieciowania dyrektorek i dyrektorów, czyli przedstawić Grupę InicJaTyWy i jej doświadczenia we wspieraniu się i przechodzeniu przez małe i duże zmiany.

Sesje warsztatowe (11:45-13:30) - tylko dla osób zare­jest­rowa­nych­ na wydarzenie
Czy biblioteka ma wyrazistą tożsamość? Jak budować markę i dbać o konkurencyjność biblioteki? Jak tworzyć zespół biblioteki gotowy na zmianę? Jak zdobywać odbiorczynie i odbiorców żyjących w e-świecie? Jak bezpiecznie pracować w cybe­rprz­estr­zeni­? Czy musimy być za wszelką cenę perfekcyjne i perfekcyjni? A może zainwestować w bibliobus?

Podczas ośmiu sesji warsztatowych prowadzonych przez dyrektorki i dyrektorów z Grupy InicJaTyWy zapraszamy do dyskusji o aktualnych zadaniach i dążeniach liderek i liderów oraz o pomysłach na najbliższą przyszłość.

Sesje podzielone są na dwa moduły, możecie więc wybrać dwa tematy bardzo sobie bliskie albo dwa zupełnie różne. Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mogły zapoznać się z opisami sesji zanim podejmą decyzję o wyborze tematycznej ścieżki. Sesje warsztatowe rozpoczyna wprowadzenie i wskazówki techniczne, które pomogą Wam znaleźć się w wybranym pokoju na Zoomie, czyli na interesującej Was sesji.

Szczegółowy program forum znajdziesz tutaj: biblioteki.org

Rejestracja na wydarzenie ruszy 7 czerwca.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Was ważne informacje!
Dowiedz się więcej o Grupie InicJaTyWy!frsi.org.pl

  1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Lider/ka w zmianie” współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.


logo forum Inicjatyw.png logo forum Inicjatyw
png, 224 KiB, 1200x900
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Zagórów BPMiG

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo