Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Zagórowie
[awatar]
Zagórów BPMiG
24 179
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 63 274 81 09
Województwo: wielkopolskie
Powiat: słupecki
Adres: ul. Wojska Polskiego 13
62-410 Zagórów
E-mail: wypozyczalnia@biblioteka-zagorow.pl

Poniedziałek 8.00 - 18.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 18.00
Sobota 9.00 - 14.00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Omega
  Szczygielski, Marcin
  Ocena: 3.0, głosów: 1
 • Znikodem i zagadka lęku
  Artur Gębka
  Brak ocen
 • Anatomia pęknięcia
  Protasiuk, Michał
  Brak ocen
 • Nowa Zelandia
  Wiśniewski, Janusz Leon
  Brak ocen
 • Jestem
  Łupińska, Hanna
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7 8
WYDARZENIE
2021-9-4
T16:00
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Zagórowie 52.16697 17.90005 ul. Wojska Polskiego 13 62-410 Zagórów

Kopia narodowe czytanie (1).png

Nasi Lektorzy już dzisiaj zapraszają Państwa na 10. (jubileuszową!) edycję Narodowego Czytania! Tegoroczną lekturą będzie „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – temat znany 🙉🙊🙈

nc zajawka (2).png

Na zdjęciu pani Aniela Dulska ( Kamila Kazimierska ), jej syn Zbyszko ( Wiesław Dominiak ) oraz – w podwójnej roli – córka Hesia/służąca Hanka ( Aleksandra Marszewska ). Do czytania kwestii pozostałych bohaterów komedii przygotowują się z nami: Eliza Bilińska, Magdalena Szeflińska, Anna Kołodziejczak-Dębowska oraz wyjątkowo dużo milczący (to trzeba zobaczyć!) Grzegorz Cieślewicz. 🙂

Więcej szczegółów ujawnimy niebawem!

nc zajawka (2).png nc zajawka (2)
png, 990 KiB, 940x788
Kopia narodowe czytanie (1).png Kopia narodowe czytanie (1)
png, 2.3 MiB, 1587x2245
Komentarze (0)

logo forum Inicjatyw.png
Podczas pierwszej edycji forum (już 22 czerwca!) kierujemy reflektor na liderki, liderów i zmiany! Dowiedz się, co planujemy w sesji plenarnej, a co w sesjach warsztatowych.
Biblioteki wciąż się zmieniają. Bycie w zmianie jest ważnym wyzwaniem dla liderek i liderów bibliotek. Zarządzają bowiem instytucjami o szczególnym charakterze. Biblioteki współgrają z lokalnymi społecznościami: włączają, solidaryzują się, reagują na potrzeby swoich odbiorców.

Podczas pierwszego, wyjątkowego dla nas, bo adresowanego właśnie do dyrektorek i dyrektorów bibliotek, forum "Lider/ka w zmianie", chcemy porozmawiać o tym, jak udzielać w bibliotece odpowiedzi na pytania zadawane nam przez coraz szybciej zmieniający się świat.

Sesja plenarna (10:00-11:30) - transmitowana na Facebooku
Co nam odbiera i co nam daje pandemia? Na czym polega przywództwo w nowej dla nas sytuacji? W te zagadnienia wprowadzi nas wystąpienie prezesa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz panel dyskusyjny, do którego zaprosiliśmy liderkę i liderów samorządowych instytucji kultury i samorządu repr­ezen­tują­cych­: Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Urząd Gminy Płużnica, Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim.

W tej części forum chcemy też podkreślić znaczenie sieciowania dyrektorek i dyrektorów, czyli przedstawić Grupę InicJaTyWy i jej doświadczenia we wspieraniu się i przechodzeniu przez małe i duże zmiany.

Sesje warsztatowe (11:45-13:30) - tylko dla osób zare­jest­rowa­nych­ na wydarzenie
Czy biblioteka ma wyrazistą tożsamość? Jak budować markę i dbać o konkurencyjność biblioteki? Jak tworzyć zespół biblioteki gotowy na zmianę? Jak zdobywać odbiorczynie i odbiorców żyjących w e-świecie? Jak bezpiecznie pracować w cybe­rprz­estr­zeni­? Czy musimy być za wszelką cenę perfekcyjne i perfekcyjni? A może zainwestować w bibliobus?

Podczas ośmiu sesji warsztatowych prowadzonych przez dyrektorki i dyrektorów z Grupy InicJaTyWy zapraszamy do dyskusji o aktualnych zadaniach i dążeniach liderek i liderów oraz o pomysłach na najbliższą przyszłość.

Sesje podzielone są na dwa moduły, możecie więc wybrać dwa tematy bardzo sobie bliskie albo dwa zupełnie różne. Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mogły zapoznać się z opisami sesji zanim podejmą decyzję o wyborze tematycznej ścieżki. Sesje warsztatowe rozpoczyna wprowadzenie i wskazówki techniczne, które pomogą Wam znaleźć się w wybranym pokoju na Zoomie, czyli na interesującej Was sesji.

Szczegółowy program forum znajdziesz tutaj: biblioteki.org

Rejestracja na wydarzenie ruszy 7 czerwca.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, aby nie ominęły Was ważne informacje!
Dowiedz się więcej o Grupie InicJaTyWy!frsi.org.pl

 1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Lider/ka w zmianie” współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

logo forum Inicjatyw.png logo forum Inicjatyw
png, 224 KiB, 1200x900
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2021-6-22
T10:00

Inicjatywy_1_Forum.png
22 czerwca odbędzie się 1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek ONLINE wspó­łorg­aniz­owan­e przez Grupę InicJaTyWy i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Hasło przewodnie forum to „Lider/ka w zmianie”.

Na kogo może liczyć dyrektorka / dyrektor biblioteki? Na znajomą dyrektorkę / znajomego dyrektora z innej biblioteki! Im więcej znajomych mamy w swojej branży, tym łatwiej w niej funkcjonujemy. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w pierwszym forum adresowanym wyłącznie do Was, które pozwoli nam lepiej się poznać i rozwinąć sieć liderek i liderów zarządzających bibliotekami w całej Polsce.

Jak chcemy się wspierać? Podczas forum proponujemy:

 • inspiracje w panelu dyskusyjnym z doświadczonymi liderkami i liderami, którzy opowiedzą o przywództwie w zmianie: jak przejść przez zmianę, jak ją wdrożyć, jak nie stracić orientacji w natłoku zmian;
 • sesje warsztatowe prowadzone przez dyrektorki i dyrektorów z Grupy InicJaTyWy – czyli praktycznie o wyzwaniach, procesach, doświadczeniach w zarządzaniu biblioteką i jej zespołem;
 • włączenie się do unikalnej sieci dyrektorek i dyrektorów, która została stworzona przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie.
  Dołączcie do wydarzenia na Facebooku bit.ly aby nie ominęły Was ważne informacje!

Forum odbędzie się na platformie Zoom (zapewniamy wsparcie dla osób, które nie korzystały wcześniej z tego narzędzia lub nie czują się pewnie w jego obsłudze). Sesja plenarna (10:00-11:30) transmitowana będzie również na Facebooku, natomiast w sesjach warsztatowych (11:45-13:30) będą mogły wziąć udział tylko zarejestrowane osoby.

Liczba osób uczestniczących w forum na platformie Zoom jest ograniczona, dlatego zapamiętajcie termin rejestracji. Zapisy ruszą 7 czerwca! A już w przyszłym tygodniu na biblioteki.org oraz na stronie wydarzenia na Facebooku przedstawimy szczegółowy program forum.

Forum organizują dla Was:

Grupa InicJaTyWy z koordynatorką 1. Forum, Katarzyną Nowicką (dyrektorką Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zagórów),
współpracujące od początku z Grupą InicJaTyWy: Bogna Mrozowska (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) oraz Agnieszka Szelągowska (Fundacja Szkoła Liderów).

Zapraszamy na forum i zachęcamy do sieciowania – dajcie się wplątać!

Grupa InicJaTyWy to kilkanaście dyrektorek i dyrektorów bibliotek, którzy od lat organizują spotkania lokalnych grup dyrektorskich. W czasie pandemii dalej prowadzą swoje działania, spotykając się online z dyrektorkami i dyrektorami bibliotek ze swojej okolicy, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym i mejlowym.

 1. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Lider/ka w zmianie” współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Inicjatywy_1_Forum.png Inicjatywy_1_Forum
png, 196 KiB, 2401x1257
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
15
Placówki
Zagórów BPMiG
ul. Wojska Polskiego 13
62-410 Zagórów

Poniedziałek 8.00 - 18.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 18.00
Sobota 9.00 - 14.00

0
Zagórów BPMiG - Filia Trąbczyn
Trąbczyn 53
62-410 Zagórów

Poniedziałek 9:00-17:00
Wtorek 7:30-15:30
Środa 7:30-15:30
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30
Sobota - nieczynne

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
joannakruczkowska
Ruda
Cathy
joannakruczkowska2
annasapikowska
joannakruczkowska21
lesniewicza
natalus_20-20
Weronika_C
Wilczyn GBP
edytamatyniak
Parus.Patrycja
patrykwlodarczyk294
Oliwia1572
halro

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo