08.06.2021Design Thinking czyli bibliotekarz kreatywny w działaniu. Szkolenie online dla bibliotekarzy

Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań. Kreatywność zależna jest od osobistego nastawienia, jest aktywnością/umiejętnością, której może nauczyć się każdy i którą da się wyćwiczyć i ciągle rozwijać. Nie jest przy tym zależna od posiadanych zasobów – może więc się przydać dużym i małym bibliotekom. Co tak naprawdę oznacza? W jakich obszarach się wyzwala? Jak ją w sobie obudzić i rozwinąć z korzyścią dla siebie samego i czytelników? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas bezpłatnego szkolenia pt. Design Thinking czyli bibliotekarz kreatywny w działaniu. Wydarzenie zrealizujemy w ramach projektu „Kompas kreatywnego Bibliotekarza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• OPIS SZKOLENIA
Podczas warsztatu zostanie zaprezentowana metoda design thinking, która umożliwia tworzenie nowych usług i produktów w oparciu o potrzeby użytkowników. Konkretny scenariusz pracy jest tak skonstruowany, aby pobudzać kreatywność i wykorzystywać najlepsze i najbardziej trafione pomysły w praktyce. Uczestnicy poznają założenia metody myślenia projektowego oraz poszczególne etapy pracy nad projektem. Zostaną przedstawione narzędzia przydatne podczas tworzenia nowych usług bibliotecznych metodą design thinking, na każdym etapie - ujęta zostanie specyfika instytucji oraz potrzeby społeczności skupionej wokół biblioteki.
• TERMIN - 23 czerwca 2021 r.
• GODZINY - 8.00-14.00
• FORMA - Szkolenie online
• ZGŁOSZENIA - Formularz zgłoszenia należy przesłać na adres abzowska@biblioteka.jaw.pl do 17 czerwca 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.
• KTO PROWADZI SZKOLENIE?
Paulina Milewska - specjalistka ds. promocji, animatorka czytelnictwa, bibliotekarka. Autorka licznych artykułów (ponad 50 tekstów fachowych i naukowych), prelegentka na ponad 30 konferencjach ogólnopolskich, organizatorka wydarzeń i trenerka prowadząca warsztaty dla pracowników bibliotek różnego typu. Obecnie pracuje w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym UM w Łodzi jako spec. ds. marketingu oraz w organizacji pozarządowej – członkini zarządu Fundacji Fenomen, koordynatorka projektów z zakresu kultury. Pomysłodawczyni i realizatorka kampanii Odjazdowy Bibliotekarz (od 2010 r.), Fenomenalna Biblioteka (od 2016 r.). Od 2020 r. członkini Stowarzyszenia Labib. Realizatorka autorskiego projektu "PRomocja w bibliotece – podejmij wyzwanie", stypendystka MKiDN na rok 2020 r. Prowadzi facebookową grupę dla bibliotekarzy zajmujących się marketingiem "PRomocja w bibliotece". KKB-7.jpg

KKB-7.jpg KKB-7