08.06.2021Bajkowa mapa gołczańskiej biblioteki

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Czytania Dzieciom bibliotekarki z Gołczy napisały opowiadanie „Gołczańska biblioteka pełna przygód” i stworzyły bajkową mapę. Ideą pomysłu było pokazanie dzieciom naszej książnicy, która w związku z pandemią była częściowo niedostępna dla czytelników.

Mapa pokazuje w przystępny sposób wszystkie najważniejsze miejsca w bibliotece. Natomiast opowiadanie jest zwieńczeniem cyklu „Czytanie na ekranie – poznaj gołczańską bibliotekę”.

W każdy czwartek bibliotekarki czytały wybraną bajkę i za każdym razem w innym miejscu w bibliotece. Nagrany filmik był umieszczany na Facebooku i stronie internetowej. Powstało 7 filmów pokazujących: wypożyczalnię dla dorosłych, wypożyczalnię dla dzieci, pracownię komputerową, hol, salę prób Młodzieżowej Orkiestry Dętej, salę taneczną Ośrodka Animacji Kultury oraz biblioteczną altanę. Z każdym z miejsc została powiązana bajkowa postać będąca bohaterem czytanej książki. Teraz odwiedzając naszą placówkę możecie podążać śladami bajkowych bohaterów i odkrywać wszystkie zakamarki naszej biblioteki. Zapraszamy!

plansza-1.jpg

plansza-1.jpg plansza-1
zdjęcie z filmu.png zdjęcie z filmu
png, 3.8 MiB, 1920x1080