15.06.2021Nowy wystrój Czytelni dla Dzieci i Młodzieży w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie

DSC01905.jpg Punktem wyjścia w myśleniu o bibliotece jest miejsce, przyjazne miejsce, gdzie krzyżują się drogi Czytelników z różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie takim miejscem dysponuje. Powierzchnia pomieszczeń biblioteki wynosi 230m² i jest podzielona na Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dorosłych Czytelników oraz Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży.
Na początku 2021roku Gminna Biblioteka w Liskowie we współpracy z Wójtem Gminy Lisków Panią Marią Krawiec, z Zastępcą Wójta Panią Dorotą Sitko oraz Sekretarzem Panią Katarzyną Włodarczyk zadecydowali o przekazaniu zestawów komputerowych i biurek z biblioteki dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, następnie wspólnie zaaranżowano przestrzeń na potrzeby najmłodszych Czytelników.
Osobne miejsce dla dzieci i młodzieży wyposażono w niskie regały i szafki. Pomieszczenie stało się funkcjonalne i pozwala na wygodne wyszukiwanie książek oraz ekspozycję interesujących pozycji.
W odrębnej Czytelni dla dzieci i młodzieży można nie tylko wypożyczać kolorowe książki, malować, rysować, ale organizować lekcje biblioteczne i konkursy, a także miło spędzać czas.
To jeszcze nie koniec modernizacji pomieszczeń dla dzieci i młodzieży!!!

DSC01905.jpg DSC01905