23.06.2021Scrap-book – warsztaty dla dzieci

W dniach 21, 22 i 24 czerwca odbędą się w naszej bibliotece warsztaty dla dzieci z zakresu artystycznego ozdabiania albumów z fotografiami, kartek czy pamiętników. Scrapbooking (w naszym wydaniu SCRAP-BOOK) jest kreatywnym sposobem zachowania wspomnień związanych z ważnymi wydarzeniami w naszym życiu.

Podczas spotkań, prowadzonych przez Angelinę Więckowską - absolwentkę Liceum Sztuk Plastycznych, instruktor ds. kultury w MCKiS w Jaworznie, będziemy zachęcać do okrywania pasji tworzenia i samodzielnego wykonania np. kartki świątecznej lub okol­iczn­ości­owej­. Powstałe rękodzieła mogą stanowić świetny prezent, dowód sympatii, pamięci oraz szacunku. Zaprezentujemy kilka styli wykonywania scrapowych gadżetów, dlatego zajęcia obejmą ćwiczenia techniczne, teoretyczne i praktyczne. Program uwzględni następujące zagadnienia: wprowadzenie teoretyczne do SCRAPBOOKINGU, omówienie potrzebnych narzędzi do wykonywania prac i ich prezentacja oraz materiałów używanych przez scraperki, elementów kompozycyjnych i form prezentacji. Część praktyczna obejmie natomiast takie prace jak: ćwiczenia z cięcia, klejenia różnymi metodami, postarzania, wykonania i wykorzystania różnych dodatków (kwiatów, kokardek itp.), stemplowanie. Uczestnicy posiądą też umiejętności tworzenia kartek warstwowych, przestrzennych, bogato zdobionych. Cykl warsztatów zakończymy spotkaniem autorskim z ilustratorem, podczas którego pokażemy prace uczestników. Przewidujemy możliwość przygotowania e-prezentacji z wykonanych scrap-booków w mediach społ­eczn­ości­owyc­h. Zajęcia realizowane będą w ramach projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 3.
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. scrap_book.jpg

scrap_book.jpg scrap_book