Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
16.05.2014Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Opole MBP

ks. Boniecki.jpg

W tym roku przypada trzecia rocznica nadania naszej bibliotece imienia Jana Pawła II. W związku z tym, iż zbiega się ona z kanonizacją Papieża Polaka, zapraszamy na spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim poświęcone książce Karola Wojtyły - Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003.

Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003 jest książką, której wydanie wzbudziło wiele kontrowersji. Mimo, iż Papież w testamencie wyraził wolę, aby po śmierci spalić wszystkie jego notatki, kardynał Stanisław Dziwisz zdecydował się je ujawnić. W ten sposób powstała publikacja, która odkrywa tajemnice duszy Jana Pawła II i jego oddania się Bogu. Dzięki niej towarzyszymy Papieżowi w momentach jego największej bliskości z Nim, zarazem poznając człowieka, który widzi w sobie słabości, zmaga się z nimi, ale zawsze bardziej polega na Bogu niż na własnych siłach. Publikowane zapiski wychodziły spod pióra Papieża w czasie rekolekcji, które odbywał samotnie lub ze swoimi wspó­łpra­cown­ikam­i, a więc w dniach wyjątkowego skupienia, kiedy szczególnie odczuwał bliskość Stwórcy.

Ks. Adam Boniecki (ur. 1934) – katolicki prezbiter, generał zakonu Marianów w latach 1993-2000, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” w latach 1999-2011.

Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie. Odsłaniają one jakby drugą stronę osoby, którą znaliśmy jako Biskupa w Krakowie i w Rzymie, Piotra naszych czasów, Pasterza Kościoła powszechnego. - kard. Stanisław Dziwisz

ks. Boniecki.jpg ks. Boniecki
jpg, 1.9 MiB, 710x150