16.05.2014"UL PEŁEN KSIĄŻEK - BIBLIOTEKA PEŁNA PSZCZÓŁEK"

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY ZŁOTÓW Z SIEDZIBĄ W RADAWNICY
realizuje projekt dla dzieci w wieku szkolnym, tj. 7 – 13 lat pt.
„UL PEŁEN KSIĄŻEK – BIBLIOTEKA PEŁNA PSZCZÓŁEK”

Projekt wygrał w Konkursie Grantowym „Aktywna Biblioteka” prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

W ramach projektu zrealizowanych zostanie szereg spotkań z ciekawymi ludźmi, hobbystami i pasjonatami z dziedziny pszczelarstwa. Odbędą się warsztaty rękodzielnicze, plastyczne, kulinarne, techniczne, wycieczki piesze i rowerowe.
Efektem końcowym będzie stworzony film, album fotograficzny i zielnik oraz wystawa prac plastycznych i figurek z origami i z wosku.
Odbędzie się szereg konkursów, quizów i zabaw dla dzieci.

Na zakończenie projektu zaproszeni zostaną goście oraz rodzice wraz
z dziećmi uczestniczącymi w projekcie, gdzie wręczone zostaną nagrody
i pamiątki.

Projekt realizowany jest od maja do września 2014 roku w godzinach popołudniowych raz w tygodniu w radawnickiej bibliotece i w plenerze.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju
                Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do
                komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest
                wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-