Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2021-9-8
05.09.2021EKO jest w modzie – wrzesień 2021: „Sezonowe przetwory”
Biblioteka w Zielonkach

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach we współpracy z Sołectwem Węgrzce zaprasza na wrześniowe eko-zajęcia dla osób dorosłych i starszej młodzieży w duchu filozofii Zero/Less Waste organizowane pod hasłem „Eko jest w modzie”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 8 września w godz. 18:00-20:00.

Wspólnej dyskusji i wymianie pomysłów dotyczących przyjaznego dla środowiska stylu życia będą towarzyszyć warsztaty przygotowywania pełnych smaków i zapachów kończącego się lata naturalnych przetworów z warzyw i owoców. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie przyrządzą pyszne dżemy, słodkie soki czy aromatyczne nalewki. W trakcie warsztatów będzie także okazja, by wykonać woskowijki do przechowywania żywności.

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą na spotkanie szklanych słoików i butelek z zakrętkami, do których będzie można zapakować powstałe przetwory.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisy i więcej informacji w bibliotece.

plakat_eko-spotkanie wrzesień 2021.png