14.09.2021Wycieczka krajoznawczo-turystyczna dla dzieci i młodzieży

DSC07086.jpg W ramach Programu „Wakacje 2021” pod koniec lata, tj. 27 sierpnia 2021r. Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie zorganizowała wycieczkę krajoznawczo-turystyczną dla dzieci i młodzieży.
Chętni wycieczkowicze z Gminy Lisków uczestniczyli w wyjeździe po naszej gminie i sąsiadującej Gminie Ceków.
Dzieci podczas wycieczki poznały nie tylko otaczającą przyrodę, ale także spędziły czas na placu zabaw, następnie zobaczyły kościół ewangelicki znajdujący się w pobliskiej Gminie Ceków, we wsi Prażuchy Stare. Dla przypomnienia kościół ma niemal 200 lat. Znajdują się w nim stare, miechowe organy z 1879 roku. Naszą uwagę przykuła brama prowadząca do kościoła, źródła podają, że wybudowana była w 1801roku.
Po wyżej wymienionych punktach zwiedzania przemieściliśmy się na plac Koła Łowieckiego nr 20 LIS w Liskowie. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu zorganizowali Prezes Koła Łowieckiego LIS – Pan Michał Ignaszak oraz Łowczy Pan Jan Ignaszak. Wspólnie przygotowali dla dzieci wspaniałe atrakcje i niespodzianki, m.in. zamek dmuchany, ognisko. Każde z dzieci otrzymało plan lekcji, ołówek i linijkę. Prezenty okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ przydadzą się dzieciom do szkoły.
Do wspó­łorg­aniz­ator­ów wycieczki krajoznawczo-turystycznej dla dzieci i młodzieży dołączyli: Radny Gminy Lisków Pan Stanisław Bartczak i sołtys wsi Żychów - Pan Zdzisław Haraźny, którzy wspólnie z Panami Janem Ignaszakiem i Michałem Ignaszakiem przygotowali ognisko. Dzieci z radością piekły kiełbaski, częstowały się pyszną grochówką oraz słodkościami.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że przed wspólnym spędzaniem czasu na wolnym powietrzu zapaliliśmy znicze przy tablicach upam­iętn­iają­cych­ Łowczych i Myśliwych, a Pan Jan Ignasiak przypomniał historię tego miejsca i krótko opowiedział o gospodarce łowieckiej zgodnie z obowiązującym prawem łowieckim i etyką.
Gminna Biblioteka Publiczna składa szczególne podziękowanie Pani Wójt Gminy Lisków - Marii Krawiec, Panom Stanisławowi Bartczakowi, Michałowi Ignaszakowi, Janowi Ignaszakowi, Zdzisławowi Haraźnemu oraz opiekunom Pani Elżbiecie Aleksander, Pani Violetcie Kędzi oraz Pani Harasnej.
Program dla dzieci i młodzieży „Wakacje 2021 w Gminie Lisków” wspó­łfin­anso­wany­ jest ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

DSC07086.jpg DSC07086