06.10.2021ZIN-BOOK – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

W dniach 6, 13, 20 i 27 października 2021, w naszej bibliotece odbędą się warsztaty poświęcone zinom. Zin, fanzin czy też artzin (nazwa jest skrótem z języka ang. fan magazine), to rodzaj niep­rofe­sjon­alne­go czasopisma kierowanego do miłośników jakiegoś tematu. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in.: czym zin różni się od innych wydawnictw oraz jakie techniki i formy stosują ich twórcy. Głównym celem zajęć będzie inspiracja uczestników do stworzenia własnego zina. Spotkania poprowadzi Karolina Oczkowska – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie oraz studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, autorka artystycznego zina. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem oraz rękodziełem. Od kilku lat współpracuje z Fundacją Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ.
Wydarzenia zorganizowane zostaną w ramach cyklu Zin-book w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ZIN_Oczkowska.jpg

ZIN_Oczkowska.jpg ZIN_Oczkowska
jpg, 1.7 MiB, 3507x4960