05.10.2021Memoris-book. Spotkanie z Ewą Nowak

Terapeutycznej mocy pisania, zwłaszcza ekspresywnego, poświęcone były wrześniowe warsztaty prowadzone przez Monikę Kliber. Ale lecznicze właściwości mają nie tylko czynność związane z różnymi formami zapisu myśli. Ważną rolę dla polepszenia samopoczucia, utrzymania równowagi psychofizycznej odgrywa także czytanie literatury. Na ważne i często trudne tematy łatwiej rozmawiać poprzez przykłady fikcyjnych bohaterów. O sprawach szczególnie istotnych dla młodego człowieka, zarówno współcześnie jak i w przeszłości, pisze w swoich tekstach Ewa Nowak, z którą spotkamy się 6 października br. o godz. 11.00. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Jej książki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisów rzeczywistości.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. memoris-—-E.-Nowak.jpg

memoris-—-E.-Nowak.jpg memoris-—-E.-Nowak