Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Biblioteka w Węgrzcach
32-086 Węgrzce
50.12041 19.9723
2021-10-25
22.10.2021EKO-jesiennie… w bibliotece – „Witraż z kolorowych liści”
Biblioteka w Zielonkach

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci (w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem) i młodzież na na eko-warsztaty projektowania jesiennych dekorów-witraży z zamkniętymi w plexi kompozycjami z suszek, organizowane w ramach cyklu „EKO- jesiennie… w bibliotece”, które odbędą się w poniedziałek 25 października w godz. 18:00-20:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają dekoracyjne witraże z jesiennymi kompozycjami roślinnymi, umieszczonymi za płytą ze szkła akrylowego (plexiglasu). Dowiemy się w jaki sposób suszyć rośliny do takich prac, tak by zachować ich naturalny wygląd. Do przygotowania dekorów wykorzystamy zasuszone kolorowe liście drzew czy krzewów, jesienne kwiaty oraz trawy. Gotowe witraże w jesiennych barwach będą się pięknie prezentować zarówno zawieszone na ścianie, jak i postawione na okiennym parapecie.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona.

plakat_warsztaty_witraż z liści_węgrzce.png